2020-2021 BAHAR YARIYILI DERS KAYITLARI HK.

10 Şub

  • Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
  • Tüm Duyurular

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Üniversitemiz Ön Lisans-Lisans-Lisansüstü öğrencileri, ders kayıtlarını 09.02.2021-12.02.2021 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden,  https://obs.duzce.edu.tr/ adresinden yapabilecektir.

Bahar Yarıyılında öğrenim süresini aşan öğrenciler, ikinci üniversite olarak üniversitemizde öğrenim gören öğrenciler, yabancı uyruklu öğrenciler ve ikinci öğretim öğrencilerinin; öğrenci katkı payı / öğrenim gideri bedelini Türkiye Halk Bankası Dialog, Mobil ve ATM’lerinden öğrenci numaraları ile ders seçimi süresi içinde yatırmaları gerekmektedir.      

Ders seçme işlemleri cep telefonlarındaki mobil uygulama üzerinden yapılamamaktadır. Bu nedenle bilgisayar üzerinden yapılması gerekmektedir. Sisteme girişte aksaklık yaşayan öğrencilerin belli bir süre sonra tekrar denemeleri gerekmektedir.

Ders kayıtları akademik danışman tarafından 09-12 Şubat 2021 tarihleri arasında onaylanacak olup, öğrencinin bu süreci takip etmesi onaylanan ders kaydını kontrol etmesi ve danışman & öğrenci imzalı evrakın danışman tarafından muhafaza edilmesi gerekmektedir.

Ders seçimlerinin kesinleşmesi için danışman onayı şarttır.  Danışman onayı olmayan ders seçimleri geçerli değildir.

Harç (Öğrenim)  Ücreti ödemesi gereken öğrenciler ders seçimi yapabilmeleri için harç (öğrenim) ücretini ödemeleri gerekmektedir. Ödemedikleri takdirde ders seçim işlemini yapamayacaklardır.

15 Şubat 2021 tarihinde başlayacak olan Bahar Yarıyılında tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

 

Harç Ücretleri için tıklayınız.

Dikkat Edilecek Hususlar :  Önlisans - Lisans

Sorularınız için, Birimler İletişim Bilgileri için tıklayınız.

Yüzde On Hakkında Duyuru için tıklayınız.


Yabancı Uyruklu Öğrencilerimiz için;

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Ders Kayıtları için; Türkiye'de bulunmayan (yurtdışında bulunan) yabancı uyruklu öğrenciler ekte belirtilen IBAN Numaralarına Harç Ücretlerini (Öğrenim Ücretlerini) yatırmaları gerekmektedir. Harç ücretini yatırmayan öğrencilerin ders kayıtları onaylanmayacaktır. Hesap numaraları için tiklayiniz


Öğrencilerimiz İçin Gerekli Bilgiler;

Ders Kaydı Nasıl Yapılır?

E-Posta Bilgilerimi Nasıl Öğrenebilirim?

Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) Nasıl Giriş Yapabilirim?

Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) Şifremi unuttum, nasıl alabilirim?